محبوبت ترین غذاهای گیلان کدامند؟!

تقریبا کسی نیست که با غذاهای محلی گیلان آشنا نباشد. گیلانی‌ها حدود ۲۲۰ غذای محلی می‌پزن. به همین دلیل است که وقتی در سال ۱۳۹۴ سازمان یونسکو رشت را به‌عنوان پایتخت خلاق غذا معرفی کرد، اصلا تعجب نکردیم.

پایه‌ خیلی از غذاهای محلی گیلان، سیر، بادمجان، گردو، زردچوبه، طعم‌دهنده‌های ترشی مثل آب انار و نارنج و سبزی‌های محلی مثل چوچاق و خالواش است. فکر کردن به غذاهایی که این مواد را در خود دارند هم باعث می‌شود دهان‌مان آب بیافتد. احتمالا بعد از خواندن درباره‌ چند تا از معروف‌ترین غذاهای رشت و گیلان، مجبور می‌شویم به یک رستوران گیلانی سر بزنیم، یا به آشپزخانه برویم و دست به کار پخت یکی از این غذاها شویم.

ترش واش

از اسم ترش واش پیداست که با غذای ترش و خوش‌طعمی روبه‌رو هستیم. تعدادی بادمجان سرخ‌شده و سینه مرغ تفت داده لازم داریم. سبزی مخصوص این غذا را هرجایی ندارد و در سفرمان به گیلان باید آن را تهیه کنیم. سیر را تفت می‌دهیم و مرغ را به آن اضافه می‌کنیم.

رب آلوچه را که اضافه کردیم، تازه معلوم می‌شود غذایمان چه مزه‌ای‌ست. خورش که جاافتاد، بادمجان و آب‌ نارنج اضافه می‌شوند و آخر هم چند حلقه گوجه‌فرنگی سرخ‌شده رویش می‌چینیم.

کوکوی مرغ گیلانی

یکی از غذاهای سنتی گیلان چخرتمه است که کوکوی مرغ یا بادکوبه‌ای هم به آن می‌گویند. درست کردن چخرتمه سخت نیست. تخم‌مرغ‌ها را هم می‌زنیم و زعفران، نمک و فلفل اضافه می‌کنیم. بعد نوبت به مرغ می‌رسد. مرغ‌ها را ریز می‌کنیم و با پیازداغ و آب‌لیمو روی تخم‌مرغ‌ها می‌ریزیم. حالا مایه‌ کوکو آماده ا‌ست و کافی‌ست آن را در تابه یا فر بگذاریم تا طلایی شود.

مطالب دیگر

آیا این ویروس می‌تواند از طریق غذا منتقل شود؟

تجربه با سارس و مرس نشان می‌دهد که افراد از طریق غذا ، آلوده به ویروس نمی شوند. بنابراین بعید است که این ویروس از طریق غذا منتقل شود و هیچ مدرکی در مورد این اتفاق با کرونا ویروس تا به امروز وجود ندارد.